شیائومی تا پایان 2020 تولید گوشی 4G را متوقف می کند

Xiaomi-Logo-Co-founder-Lei-Jun222

شیائومی تا پایان 2020 تولید گوشی 4G را متوقف می کند

شیائومی و برند مستقل آن ردمی یکی از کمپانی هایی هستند که به تولید گوشی های هوشمند برجسته و قابل توجهی می پردازند. اسمارتفون هایی که با داشتن مشخصات قابل توجه، خوش قیمت محسوب شده و گزینه های برجسته ای هستند.

در حالی که طی سال های گذشته شاهد عرضه مدل های 4G متعددی از سوی ردمی و شیائومی بودیم، به تازگی شیائومی اعلام کرده که تا پایان 2020 تولید گوشی 4G را متوقف می سازد. این یعنی از سال 2021 دیگر گوشی با پشتیبانی شبکه 4G خالص توسط شیائومی عرضه نخواهد شد.

گفتنیست شیائومی روی شبکه 5G تمرکز کرده و می خواهد تنها به تولید این نوع گوشی های هوشمند بپردازد. این اطلاعات از  سوی بنیانگذار و مدیر عامل شرکت شیائومی لی جون به دست آمده است. او اخیراً با شین هواوا مصاحبه کرده، جایی که وی برنامه های آینده شرکت خود را فاش کرد.

به گفته وی ، 5G برای ایجاد انقلاب در صنعت با برنامه هایی مانند کنفرانس ویدئویی 4K / 8K ، بازی های استریم (پخش بازی) و auto-pilot آماده است. بنابراین ، شیائومی در حال راه اندازی تلفن های 5G است. طبق مصاحبه ، اساساً شیائومی تلفن های همراه 4G خود را از دور کنار زده و به 5G روی آورد. با این حال، ما معتقدیم که این مورد در چین و سایر بازارهای 5G آماده است. ما انتظار داریم که شیائومی همچنان در بازارهایی مانند هند دستگاه های 4G را به بازار عرضه کند.

شیائومی بیشتر روی موبایل و AIOT تمرکز خواهد کرد. علاوه بر این، شرکت چینی در حال حاضر پیش تحقیق در مورد فناوری شبکه 6G و اینترنت ماهواره ای را آغاز کرده است.

منبع