شیائومی به دنبال عرضه گوشی با دوربین 150 مگاپیکسلی

144MP Camera

شیائومی به دنبال عرضه گوشی با دوربین 150 مگاپیکسلی

در سال 2019 شیائومی طی همکاری با سامسونگ اولین گوشی با دوربین 108 مگاپیکسلی را تحت عنوان می نوت 10 پرو راهی بازار کرد. حال گزارش جدیدی منتشر شده که می گوید شیائومی همچون سال قبل در نظر دارد حسگر 150 مگاپیکسلی که توسط سامسونگ تحت توسعه قرار دارد را برای اولین در میان سایر برندها روی گوشی هوشمند خود به کار گیرد.

این گزارش توسط کاربر  Ice Universe توییتر از افشاکنندگان صنعت به بیرون درز کرد. متاسفانه مشخص نیست کدام مدل گوشی شیائومی به دوربین 150 مگاپیکسلی مجهز می شود و شاید از سری Mi CC باشد یا Mi Mix.

اولین گوشی با دوربین 150 مگاپیکسلی توسط شیائومی عرضه می شود

گفته می شود سامسونگ توسعه حسگر 150 مگاپیکسلی را به اتمام رسانده و بزودی تولید انبوه این دوربین آغاز خواهد شد. شایان ذکر بوده که اندازه این سنسور به حدود ۱ اینچ می‌رسد و مانند سنسور به کار رفته برای دوربین اصلی گلکسی اس ۲۰ اولترا می‌تواند از فناوری Nonacell برای ترکیب ۹ پیکسل مجاور استفاده کند. این یعنی سنسور موردنظر قادر به ثبت عکس‌های حدودا ۱۶ مگاپیکسلی خواهد بود.

در اخباری دیگر گفته شده که اوپو و ویوو هم قصد دارند گوشی‌های مجهز به این سنسور را معرفی کنند ولی این گوشی‌ها در اوایل سال ۲۰۲۱ با تراشه اسنپ‌دراگون ۸۷۵ روانه‌ی بازار می‌شوند. در همین ارتباط نباید گزارش‌های مربوط به آغاز توسعه سنسورهای ۲۵۰ مگاپیکسلی را از قلم بیندازیم. حتی یکی از مقام‌های سامسونگ اخیرا اعلام کرده که آن‌ها قصد دارند دوربین ۶۰۰ مگاپیکسلی هم تولید کنند. برای اهمیت این تکنولوژی باید بگوییم که رزولوشن چشم انسان تقریبا معادل ۵۰۰ مگاپیکسل است.

اطلاعات بیشتری در کار نیست و باید منتظر ماند تا جزئیات کافی دردسترس قرار گیرد. ناگفته نماند محصول مورد اشاره شیائومی در سه ماهه پایانی سال 2020 همانند سری می نوت 10 راهی بازار خواهد شد و یک مدل شبه پرچمدار به شمار می رود.

منبع