شرکت شیائومی یکی از بزرگترین شرکت های تولید تلفن های هوشند در کشور چین می باشد، اما شاید بدانید که وضعیت اینترنت در کشور چین دارای محدودیت هایی است، به عنوان مثال سرویس های گوگل توسط کاربران چینی قابل استفاده نیست و در مقابل کاربران چینی از برنامه ها و سایت های مشابه و ساخته شده مخصوص کشور چین در تلفن های همراه خود استفاده می کنند.

به همین دلیل شرکت شیائومی تصمیم گرفته تا گوشی های خود را با مقداری تغییر در بازار چین و کشور های دیگرعرضه کند. شیائومی تصمیم گرفته است که گوشی های مخصوص به بازار داخل چین را با رام مخصوص کشور چین به بازار آن کشور عرضه کند که تفاوت هایی را نیز با رام جهانی (گلوبال) آن دارد. به عنوان مثال در رام مخصوص کشور چین برنامه های گوگل مانند Google Play Store یا Google Play Services را نمی بینید، کیبورد استفاده شده در این رام تنها از زبان انگلیسی و چینی پشتیبانی می‌کند  و در قسمت زبان گوشی شما به جز زبان چینی، انگلیسی و چند زبان فرعی، چیز دیگری نمی بینید.

اما با همه‌ی این تفاوت ها رام چین مزایایی هم نسبت به رام جهانی دارد که می توان از گرفتن زودتر آپدیت ها، پایداری بیشتر نرم افزارها و امکانات بیشتر اشاره کرد که باعث می شود کاربر نسبت به استفاده از رام چین ترغیب کند.

شاید بدانید که تعداد بسیاری از کاربران شیائومی به محض دریافت گوشی هوشمند خود، درصورتی که رام چین بر روی آن نصب باشد، رام آن را به جهانی تغییر می دهند ولی بهتر است بدانید که بعضی از گوشی های شیائومی مانند Mi 6X ، Redmi 6 Pro ، Mi 8 SE، Mi 8 Explorer و چند مدل دیگر، تا به الان فقط در بازار چین عرضه شده اند و رام جهانی برای گوشی های فوق به صورت رسمی عرضه نشده که بتوان بر روی آنها نصب کرد و تنها انتخاب کاربر رام چین می باشد.

اما برای محدودیت  ‌های ذکر شده در رام چین راه حل هایی هم وجود دارد که شما به راحتی می توانید آن را انجام دهید و برای همیشه مشکلات مربوط رام چین را رفع کنید. و ما الان قصد داریم تا نحوه نصب برنامه های گوگل را به طور کامل برای شما شرح دهیم.

درصورتی که در هر یک از مراحل دچار مشکل شدید، در آخرهمین صفحه به قسمت مشکلات متداول مراجعه کنید.آموزش نصب:

مرحله اول: ابتدا از طریق لینک زیر نرم افزار Google Installer را دانلود و بر روی گوشی خود نصب کنید. محیط نرم افزار نصب کننده به زبان چینی می باشد، اما عمل نصب تنها با زدن یک دکمه انجام می شود. و بعد از نصب شدن برنامه های گوگل می توانید آن را پاک کنید.


دانلود Google Installer

مرحله دوم: اینترنت خود را روشن کنید و مانند تصویر زیر بر روی دایره آبی درپایین صفحه کلیک کنید تا عمل نصب آغاز شود.

Google Installer

 

مرحله سوم: برنامه های مورد نیاز گوگل یکی یکی دانلود می شوند و آماده ی نصب می شوند، پس از باز شدن صفحه نصب بر روی دکمه Install کلیک کنید تا برنامه های گوگل برای شما نصب شوند.

درصورتی که در هنگام نصب ارور و پیغامی دریافت نکردید، برنامه های گوگل با موفقیت برای شما نصب شده حالا می توانید در تنظیمات وارد قسمت Sync شوید و اکانت گوگل خود را وارد کنید.مشکلات متداول:

مشکل 1: هنگام دانلود پیشرفتی مشاهده نمیشود و برنامه بر روی 0 درصد باقی مانده است.

 – راه حل اول: ابتدا در صفحه اصلی گوشی وارد نرم افزار Downloads شوید، سپس بر روی نماد “سه نقطه” در بالا سمت راست صفحه کلیک کنید و وارد منوی Settings شوید؛ روی گزینه “Download using mobile data is” کلیک کنید و سپس از لیست، گزینه Unlimited را انتخاب کنید و بر روی OK کلیک کنید.

حالا دوباره به مرحله دانلود برگردید و بر روی دایره آبی کلیک کنید تا نرم افزار شروع به دانلود کند.

– راه حل دوم: درصورتی که برای دانلود از دیتای سیمکارت استفاده میکنید از این راه حل استفاده کنید، وارد تنظیمات شوید، به قسمت SIM Cards & mobile networks بروید، روی سیمکارتی که از دیتای آن استفاده می کنید کلیک کنید، بر روی Access Point Names کلیک کنید، بر روی فلش روبروی APN کلیک کنید، حالا در این قسمت در صورتی که در قسمت Proxy و Port عددی میبینید آنها را پاک کنید، در پایین صفحه روی More کلیک کنیک کنید و بر روی Save کلیک کنید.

 

حالا یکبار تمام برنامه‌ها را ببندید و دوباره به مرحله دانلود برنامه Google Installer برگردید (مرحله دوم) و بر روی دایره آبی کلیک کنید تا نرم افزار شروع به دانلود کند.مشکل 2:
 در هنگام نصب خطای Can’t Downgrade Apps، App Signature Conflicts، App Not Installed را دریافت میکنم. راه حل: وارد تنظیمات شوید، درانتهای صفحه به بخش Installed Apps وارد شوید، در قسمت سرچ کلمه Google را تایپ کنید و برروی یکی از نرم افزار های گوگل که در جلوی شما ظاهر شده کلیک کنید و در پایین صفحه روی Uninstall کلیک کنید تا پاک شود، مانند تصاویر زیر عمل Uninstall را بر روی تمام برنامه های گوگل انجام دهید، حالا دوباره تمام برنامه‌ها را ببندید و دوباره به مرحله دانلود برنامه Google Installer برگردید (مرحله دوم) و بر روی دایره آبی کلیک کنید تا نرم افزار شروع به دانلود کند.نکته: درصورتی که باز هم با این خطا مواجه شدید، گوشی خود را یکبار به تنظیمات کارخانه برگردانید و سپس امتحان کنید.
منبع: xiaomi-fa.com