تفاوت رام جهانی و چین

تفاوت رام جهانی و چین

تفاوت رام جهانی و چین چیست؟

تفاوت بسته بندی (پک) نسخه چین و جهانی چیست؟

 

این ها سوالاتی است که قبل از خرید محصولاتی از قبیل محصولات وان پلاس باید پاسخش را بدانید ، که ما به طور کامل در این مطلب و مطالب دیگر به جزئیات این موضوع می پردازیم.


تفاوت بسته بندی (پک) نسخه چین و جهانی :

در بسته بندی نسخه چینی شاهد دفترچه راهنمایی با زبان چینی هستیم و روی بسته بندی نیز به همین زبان نوشتاری مشاهده می شود. گذشته از آن دو شاخه برق نیز نیاز به تبدیل دارد و چنین ویژگی هایی تنها در نسخه چینی وجود دارد. این پک ها معمولا به دلایلی از جمله تغییر رام به صورت پلمپ کارتن به فروش نمیرسد.

گذشته از آن به دلایل مختلفی از جمله بازار رقباتی کشور چین، بسته بندی نسخه چینی تا یک میلیون تومان نسبت به نسخه جهانی قیمت کمتری دارد. این مدل در چین گارانتی یک ساله داشته و مشتریان محترم آی سی موبایل نیز می توانند درخواست مورد اشاره را از تیم آی سی موبایل داشته باشند. 

بسته بندی نسخه جهانی، اروپا و … همگی در چین به تولید رسیده اما در این بازار به فروش نمی رسد. در این بسته بندی نوشتار چینی به چشم نمی خورد  و کاملا از زبان بین المللی انگلیسی است. طبق معمول این بسته بندی ها به سفارش مالزی، اندونزی، هند و غیره در می آید. از آنجایی که شیائومی و وان پلاس گارانتی را تنها در چین برقرار می سازد، هزینه گارانتی در بسته بندی جهانی اضاف شده و در این بین دلالان نیز قیمت گزافی روی آن می گذارند و در نتیجه افزایش قیمتی نسبت به نسخه چینی دارد. در بحث کیفیت نیز دو بسته بندی هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند.

 

تفاوت رام جهانی و چین :

به طور عمده هر گوشی هوشمند چینی شامل رام و بسته بندی چینی و رام و بسته بندی جهانی می شود. از آنجایی که گوگل در چین فیلتر است ، برنامه های جایگزین گوگل در نسخه چینی نصب می شود. این نسخه از کمبودهایی رنج می برد و شامل زبان فارسی در منو نمی شود، بنابراین برخی برنامه ها از جمله گوگل و کیبرد فارسی باید به صورت دستی افزوده شود همچنین در برخی صفحات زبان چینی نیز دیده می شود و قابل حذف نیست.
اما برای محدودیت  ‌های ذکر شده در رام چین راه حل هایی هم وجود دارد که شما به راحتی می توانید آن را انجام دهید و برای همیشه مشکلات مربوط رام چین را رفع کنید. (آموزش نصب برنامه های گوگل)

برخلاف نسخه چینی، نسخه جهانی هیچ مشکلی نداشته و تمامی زبان ها از جمله فارسی را دربرمی گیرد. همچنین گوگل نیز در این نسخه از پیش نصب شده است.

برخلاف وانپلاس، اخیرا فقط شرکت شیائومی سعی کرده با قفل نرم افزاری مانع نصب رام جهانی روی نسخه چینی و بالعکس می شود. تنها افراد باید با آنلاک کردن بوتلودر تلفن هوشمند به این قابلیت دسترسی پیدا کنند.

یکی از دلایل آن عدم وجود تخصص کاربر است که امکان خاموشی همیشگی تلفن هوشمند (بریک) را در پی دارد. همچنین فروشندگان نیز رام غیررسمی روی گوشی هوشمند نصب می کنند. این امر مشکلاتی را برای کاربران به دنبال خواهد داشت که از جمله آنها عدم بروزرسانی (یا به روز رسانی و خاموشی دستگاه) و کاهش سرعت اسمارتفون است. مسئله مورد باعث نارضایتی کاربران از خرید گوشی های چینی شده بود و همچنین باعث کاهش فروش نسخه های جهانی شده بود.

در مجموع اکثر فروشندگان ایرانی نسخه چینی را با همان رام چین یا رام غیر رسمی به فروش می رسانند و مشکلاتی را برای کاربران رقم می زنند. اما این موضوع در فروشگاه اوستا پلاس متفاوت است، تا زمانی رام جهانی دردسترس قرار نگیرد، خبری از فروش بسته بندی چینی نیست. پس از عرضه رام گلوبال، قفل بوت لودر نسخه چینی باز شده و رام جهانی همراه با بروزرسانی رسمی شرکت سازنده نصب و به فروش می رسد. از این رو هیچ مسئله ای برای کاربران به وجود نیامده و با خیالی آسوده می توانند از اوستا پلاس خرید کنند.