آموزش فلش گوشی و تبلت ها با سی پی یو mediatek

آموزش فلش گوشی و تبلت ها با سی پی یو mediatek

کمپاني مديا تک يکي از بزرگترين توليدکنندگان چيپست مي باشد که طيف وسيعي از موبايل ها و تبلت ها از ان بهره مي برند.اين کمپاني تايواني اصل کاري خود را بر پايه ارزان بودن و کاهش هزينه بنا نهاده است به همين دليل اين چيپست ارزان قيمت در اکثر گوشي ها و تبلت هاي ارزان قيمت و ميان رده استفاده مي شود که متاسفانه چيپست مديا تک از کيفيت بالايي برخوردار نيست و سرعت پايين و هنگي بالا مخصوصا در گوشي هاي ارزان قيمت و ميان رده واقعا ازار دهنده مي باشد.هرچند در سري هاي جديد اين چيپست ها نسبت به قبل خود بسيار بهتر شده ولي کماکان نسبت به رقباي خود ضعيف تر عمل کرده و خروجي دلچسبي ارايه نمي کند هرچند که در اعداد محاسباتي و تبليغات به نظر قدرتمند مي ايد ولي در واقعيت بازهم نسبت به رقباي خود مانند کوالکام و .. ضعيف عمل کرده است.
با این حال نحوه ی فلش این نوع از گوشی یا تبلت ها رو در ادامه باهم بررسی می کنیم.


ابتدا متناسب با مدل و بیلد نامبر و تاریخ ساخت رام گوشی موبایل یا تبلت را دانلود کرده ، در صورتی که فایل رام را 
extract کردیم و داخل آن فایل هایی با فرمت های متفاوت وجود داشت و یک فایل  text نیز وجود داشت ، در این صورت باید از روش Scatter استفاده کنیم. به این منظور ابتدا نرم افزار sp flash tools   را باز کرده و در قسمت scatter loading files  باید فایل text   ای را که داخل فولدر رام هست را وارد کنیم.

پس از وارد کردن مشاهده می شود که به صورت Auto  آدرس تمام فایل های مورد نیاز جایگذاری شده است.اگر قصد داشتید تمامی اطلاعات از بین برود بر روی download  کلیک میکنیم . اما اگر قصد آپدیت کردن و حذف نشدن اطلاعات را داشتیم بر روی  firmeare update  کلیک می کنیمو پس از کلیک کردن بر روی هر کدام از این گزینه ها گوشی را خاموش کرده و با گرفتن     Vol Up  گوشی را به سیستم متصل مینماییم.( در صورت عدم اتصال با دکمه های دیگر یا حتی بدون دکمه امتحان میکنیم)