آموزش فلش گوشی و تبلت ها با سی پی یو mediatek

آموزش فلش گوشی و تبلت ها با سی پی یو mediatek

کمپانی مدیا تک یکی از بزرگترین تولیدکنندگان چیپست می باشد که طیف وسیعی از موبایل ها و تبلت ها از ان بهره می برند.این کمپانی تایوانی اصل کاری خود را بر پایه ارزان بودن و کاهش هزینه بنا نهاده است به همین دلیل این چیپست ارزان قیمت در اکثر گوشی ها و تبلت های ارزان قیمت و میان رده استفاده می شود که متاسفانه چیپست مدیا تک از کیفیت بالایی برخوردار نیست و سرعت پایین و هنگی بالا مخصوصا در گوشی های ارزان قیمت و میان رده واقعا ازار دهنده می باشد.هرچند در سری های جدید این چیپست ها نسبت به قبل خود بسیار بهتر شده ولی کماکان نسبت به رقبای خود ضعیف تر عمل کرده و خروجی دلچسبی ارایه نمی کند هرچند که در اعداد محاسباتی و تبلیغات به نظر قدرتمند می اید ولی در واقعیت بازهم نسبت به رقبای خود مانند کوالکام و .. ضعیف عمل کرده است.
با این حال نحوه ی فلش این نوع از گوشی یا تبلت ها رو در ادامه باهم بررسی می کنیم.


ابتدا متناسب با مدل و بیلد نامبر و تاریخ ساخت رام گوشی موبایل یا تبلت را دانلود کرده ، در صورتی که فایل رام را 
extract کردیم و داخل آن فایل هایی با فرمت های متفاوت وجود داشت و یک فایل  text نیز وجود داشت ، در این صورت باید از روش Scatter استفاده کنیم. به این منظور ابتدا نرم افزار sp flash tools   را باز کرده و در قسمت scatter loading files  باید فایل text   ای را که داخل فولدر رام هست را وارد کنیم.

همچنین بخوانید:  آموزش عیب یابی گوشی به وسیله جریان کشی

پس از وارد کردن مشاهده می شود که به صورت Auto  آدرس تمام فایل های مورد نیاز جایگذاری شده است.اگر قصد داشتید تمامی اطلاعات از بین برود بر روی download  کلیک میکنیم . اما اگر قصد آپدیت کردن و حذف نشدن اطلاعات را داشتیم بر روی  firmeare update  کلیک می کنیمو پس از کلیک کردن بر روی هر کدام از این گزینه ها گوشی را خاموش کرده و با گرفتن     Vol Up  گوشی را به سیستم متصل مینماییم.( در صورت عدم اتصال با دکمه های دیگر یا حتی بدون دکمه امتحان میکنیم)

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها