شیائومی چهارمین تولیدکننده بزرگ گوشی هوشمند در اروپا غربی

شیائومی چهارمین تولیدکننده بزرگ گوشی هوشمند در اروپا غربی

این فقط هند نیست بلکه اروپا نیز برند شیائومی را دوست دارد. مدیر بین المللی شیائومی Shou Zi Chew اظهار داشت که این شرکت چهارمین سازنده بزرگ تلفن های هوشمند در اروپای غربی است. طبق گزارش ها ، سهم بازار این شرکت در سال نسبت به سال گذشته 90 درصد افزایش چشمگیر بوده است.

برای سه ماهه اول سال 2019، شیائومی درآمد 10 میلیارد دلاری را ثبت کرد. نیمی از آن برای خارج از کشور چین بوده، به این معنی که شیائومی واقعاً یک شرکت بزرگ جهانی است. برنامه های امسال عرضه بیش از ده تلفن 5G است که بسیاری از آنها در سطح جهان عرضه می شوند.

البته شیائومی خیلی بیشتر از تلفن های هوشمند ساخته است. این شرکت نام خود را به مواردی که شما در داخل و خارج از خانه خود از جمله اسکوتر استفاده می کنید پیوند داده است. طبق گفته Chew ، اسکوترهای شیائومی بیش از 17درصد سهم فروش اسکوتر را به خود اختصاص دادند.

این شرکت چینی اگرچه تصور می شود  تنها در چین عملکرد خوبی دارد، در واقع بازار اروپا نیز پذیرا این برند بزرگ کشور چین است. شیائومی هر سال هزاران مدل دستگاه دیجیتالی عرضه می کند که تلفن هوشمند تنها بخشی از آنها محسوب می شود.

بنابراین باید بیان داشت که سابقه شیائومی شاید کمتر از دو دهه باشد اما در طی این مدت زمان چنان عملکرد خوبی داشته که تصور می شود چندین دهه سابقه فعالیت دارد اما چنین نیست. برند چینی طی چند سال گذشته تحولی در محصولات خود به وجود آورده و حرفی برای گفتن باقی نمی گذارد.

منبع