وان پلاس معرفی صفحه نمایش Quad HD+ OLED با نرخ 120 هرتز برای محصولات آینده

وان پلاس معرفی صفحه نمایش Quad HD+ OLED با نرخ 120 هرتز برای محصولات آینده

OnePlus در رویداد فناوری صفحه نمایش 2020 خود نمایشگر Quad HD + OLED Display را با نرخ تازه سازی 120 هرتز و نرخ نمونه گیری لمسی 240 هرتز  در کنار HDR 10 بیتی همانطور که قول داده بود معرفی کرد. در این رویداد گفته شد که 77 درصد از فروش داخلی تلفن های هوشمند این شرکت با صفحه نمایشی است که نرخ نوسازی نمایشگر 90 هرتزی دارند. OnePlus گفته است که برای نمایش رنگ های دقیق با سنسور دمای رنگ RGB با رده بندی <0.8، هر صفحه نمایش کالیبره شده و پروضوح است.

این دستگاه قابلیت تنظیم روشنایی خودکار را در سطح 4096 ارائه می دهد. بنابراین می توان آن را با توجه به نور محیط تنظیم کرد، رنگ آمیزی خودکار چند صحنه، کم رنگ شدن دمای صفحه نمایش و موارد دیگر را ارائه می‌دهد. این ویژگی همچنین دارای تراشه بهینه شده حرکت داخلی MEMC است که معمولاً در تلویزیون ها مشاهده می شود تا از تاری حرکتی جلوگیری شود.

OnePlus همچنین نمودار مقایسه ای را منتشر کرده است که پاسخ صفحه نمایش را بین تلفن های مختلف مقایسه می کند و می گوید آخرین صفحه نمایش این شرکت زمان پاسخگویی بهتری را ارائه می دهد. انتظار می رود صفحه نمایش  120Hz Quad HD + AMOLED در OnePlus 8 Pro استفاده شود که انتظار می رود در Q2 2020 معرفی شود. مشخص نیست که آیا OnePlus 8 هم چنین نمایشگری خواهد داشت یا خیر. زیرا وان پلاس برای کاهش هزینه تمایل دارد پنل FHD+ را بیشتر به کار گیرد.

در مجموع باید بیان داشت که نسل بعدی گوشی هوشمند وان پلاس یک گزینه ارزنده بوده و ویژگی های بزرگی دارد.

منبع