شیائومی گوشی هوشمند با نمایشگر جدا شونده می سازد

xiaomi-Removable-Display

شیائومی گوشی هوشمند با نمایشگر جدا شونده می سازد

شیائومی را می توان یکی از برندهای بزرگ فناوری چینی دانست که ایده های خلاقانه و قابل توجهی در سر دارد. ایده های بلندپروازانه که کمتر شرکتی به دنبال آن است. البته سایر برندهای فعال این صنعت هم تاکنون فعالیت قابل قبولی داشتند اما با گذشت تنها 10 سال از عمر شیائومی، عملکرد آن در طول چند سال گذشته کم نظیر بود.

به تازگی پتنتی توسط شیائومی به ثبت رسیده که اسمارتفونی با نمایشگر جدا شدنی را نشان می دهد. این پتنت 4 آگوست سال جاری به ثبت رسید و مشخص نیست آیا عملی می شود یا خیر. این پتنت توسط سازمان ملی مالکیت معنوی چین به ثبت رسیده است و توسط Lets Go Digital گزارش شده است. با نگاه کردن به تصاویر می‌توانیم یک گوشی هوشمند را مشاهده کنیم که از یک نمایشگر جداشدنی استفاده می‌کند.

در این پتنت نشان داده شد که کاربر می تواند پنل نمایشگر را جدا ساخته و در زیر صفحه نمایش دو دوربین سلفی را به کار گیرد. در حالی که صفحه نمایش متصل است طراحی یک گوشی معمولی را دارد اما در حالت جدا پین های اتصال صفحه نمایش هم پیداست.

جالب اینجاست که صفحه نمایش حتی بدون اتصال به بدنه اصلی قابل استفاده می باشد. جزئیات بیشتری در کار نیست و باید منتظر ماند تا مشخص شود آیا عملی خواهد شد یا خیر.

منبع